Kenge Moj - Petrit Lulo & Maya | Kolazh - Duetet e kengeve tradicionale - Vizion Plus

Δημοσιεύτηκε στις 31 Μάρ 2021
προβολές 558 632
332

www.vizionplus.tv
kengemoj
kenge_moj
vizionplustv
VizionPlusTV
VizionPlusTV
@Vizion Plus TV @Vizion Plus Live
Ne momentin e pazakonte qe po jetojme, Vizion Plus ben bashke te gjithe artistet shqiptare nen moton “Ti Gezohemi Jetes!”. “Kenge moj” superproduksioni muzikor ben bashke zerat me te njohur te muzikes shqiptare. Treshja tashme e njohur Pandi Laço, Bledi Laço dhe Adrian Hila, nen drejtimin e kengetares dhe moderatores se njohur Klea Huta, sjellin formatin televiziv origjinal qe do te kete ne bosht te tij muziken shqiptare - Ate popullore dhe qytetare, ate folklorike si dhe ate te kultivuar.
Spektakli synon te realizoje nje udhetim ne te gjithe pejsazhin muzikor shqiptar, duke patur parasysh zhanret, rrymat, traditen, personazhet, autoret, tematikat, eventet dhe do te jete i strukturuar sipas nje forme te qarte si ne vijim.
#kengemoj #vizionplustv #kengatradicionale #duete
------------------------------------------------------------------
Subscribe: grlabel.info

Vizion Plus TV
Σχόλια  
 • Kostandin Puleri

  Kostandin Puleri

  Πριν 4 ώρες

  Bilbili i Gjirokastres 🇦🇱Ju lumte goja🧿

 • Erion Ngjeliu

  Erion Ngjeliu

  Πριν 11 ώρες

  cfare zeri na e bone mishin kokrra kokrra

 • Isa Kociaj

  Isa Kociaj

  Πριν ημέρα

  Jane te dy te pa arritshem. Din te interpretojne me mjeshtri te gjitha kenget e vjetra popullore qe populli kishte kohe pa degjuar Jane te shkelqyer

 • Rosela Muskaj

  Rosela Muskaj

  Πριν ημέρα

  Yyyyjje

 • Sute Bejo

  Sute Bejo

  Πριν ημέρα

  Mrekulli.je.Maja

 • Mirela Bombaj

  Mirela Bombaj

  Πριν ημέρα

  Ju lumte goja qe na kenaqet ju falenderojm,

 • NO NAME

  NO NAME

  Πριν ημέρα

  Dy superzërat e jugur të SHQIPËRISË.edhe njëherë treguat atë që jeni. TË PA ARRITSHËM.përshëndetje nga kurbeti

 • V Dh

  V Dh

  Πριν ημέρα

  Bilbili i Gjirokastres dhe labja e Vlores. Krenar per ju

 • Kimete Haxhija

  Kimete Haxhija

  Πριν ημέρα

  Yllllll fare

 • ALBANIA EAGLE

  ALBANIA EAGLE

  Πριν ημέρα

  Bilbilat e jugut brravo

 • Clirim Miska

  Clirim Miska

  Πριν ημέρα

  Super keng bravo petit me majen super

 • Dhimiter Xhoga

  Dhimiter Xhoga

  Πριν 2 ημέρες

  13 Prill te OQEANIT me ju dhe VATANIN jetoj ! ju lumte Goja te gjitheve- *ARES dhe FARES*. 85 vjerari *Guri Naimit* D. Nga Toronto..(COVID-I izoluar). me lente gjalle te festoj 25 Majin *Dite e Naimit* mes Dangellise Naimjane*!

 • Rajner Feimi

  Rajner Feimi

  Πριν 2 ημέρες

  bravo birbilat e jugut ju kendofte zemra

 • luli luljeta

  luli luljeta

  Πριν 2 ημέρες

  thote nenja jane krushq

 • Jona Jona

  Jona Jona

  Πριν 3 ημέρες

  😡😦😡

 • 1995samos

  1995samos

  Πριν 3 ημέρες

  shume te thjeshta gjerat ,,, j e n i t e m b r e k u l l u e s h e m ju lumte na kenaqet shpirtin

 • Alex Gjyshi

  Alex Gjyshi

  Πριν 3 ημέρες

  Nje pershendetje orkestres te jashtezakonshem me vlonjatin Altin llaka i ritur ne shkollen e muzikes naim frasheri

 • maksim sota

  maksim sota

  Πριν 3 ημέρες

  Artista lindin dhe nuk behen...BRAVO

 • zejmona zeni

  zejmona zeni

  Πριν 4 ημέρες

  ze mahnites

 • Laura Laura

  Laura Laura

  Πριν 4 ημέρες

  O te miret e vendit Tim tundet skena lum ne per ju ⭐⭐🇦🇱🙏

 • Mira Cobo

  Mira Cobo

  Πριν 4 ημέρες

  Pacit jete te gjate ju dy brilant et qe shqiperia Na kujtuat kohen e shkuara ne mungesen te babit Tim qe e pelqen te dhe kur shko te ne cdo dasem e kishe ne zemere sa here qe e degjoi ne i tube me ngjalle nje djesi pere shum mall ke fa cumbushe mai plote me rushe nje vencati respekt pere te dy qovshit gjithmon me keto kenge qe Na hqni merzit in malli qe kemi pere vendi tone

 • Roza Roza

  Roza Roza

  Πριν 4 ημέρες

  Sa Emocione Sa Kenaqesi 👏👏 Jeni Mbrekullia e Laberissssssss👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🖐

 • Nico Banushi

  Nico Banushi

  Πριν 4 ημέρες

  Gjigandi kenges popullore petrit lulo, respekt

 • Alban Cekoja

  Alban Cekoja

  Πριν 4 ημέρες

  Shum bukur ju kendoft zemra ! Jeni tpazvendsushem ! Bravo per kte organizim te mrekullushem dhe per orkestren fantastike 🤗👏👏👏

 • Aliraj Florian

  Aliraj Florian

  Πριν 5 ημέρες

  Cfar te thuash per kete intepretim ! Thjeshte te mrekullushem

 • Emiliano Emini

  Emiliano Emini

  Πριν 5 ημέρες

  Mbrekulli 👏👏

 • Roza Roza

  Roza Roza

  Πριν 5 ημέρες

  O Zote sa te mire dhe te Mbrekullushem qe jeni 🙏🙏
  Shendete dhe jete te keni se na jipni dhe ne gexim dhe hare ⭐⭐⭐nga nje Emigrante 🙏🙏🙏🙏⭐⭐⭐🖐🖐🖐🖐🖐🖐

 • bledar muho

  bledar muho

  Πριν 5 ημέρες

  Nji super kolazh .nga keta dy zera te vecante.bravvvvvvo

 • Aurent Cala

  Aurent Cala

  Πριν 6 ημέρες

  E ke mbyt o Lorenc Cunaj

 • Klau Pashaj

  Klau Pashaj

  Πριν 6 ημέρες

  Si quhet ai Klarinestisti?Shume bukur,e ka djegur fare🙏👍👌🇦🇱

 • sulo tiran

  sulo tiran

  Πριν 7 ημέρες

  te kndoft zemra petrit e maja jeni duet qe te ngroni zemrn

 • Bardha Zhurda

  Bardha Zhurda

  Πριν 7 ημέρες

  Kenge e valle e paci gjithmon

 • Odhise Hyso

  Odhise Hyso

  Πριν 7 ημέρες

  Te vetmit qe te heqin stresin dhe te bejn te qash nga kenaqesia

 • dhurata Dhurata

  dhurata Dhurata

  Πριν 7 ημέρες

  o zot ca.magjie , perla e jugut muzika kengetaret orkestra ,bravo ju kendoft shpirti na kenaqet🙏🙏🙏

 • Zapata Zapatino

  Zapata Zapatino

  Πριν 7 ημέρες

  Mjaft me kenget popullore. Kemi nevoje dhe per muziken e lehte te festivaleve deri 1990. Nuk duhet ti harrojme.

 • Αλεξάνδρα 13

  Αλεξάνδρα 13

  Πριν 7 ημέρες

  O juuu lumte goja ❤️❤️❤️❤️

 • Arta Kuske

  Arta Kuske

  Πριν 8 ημέρες

  Wir lieben euch wie eh und jeh...ein grund die militaerindustrie aufzuruesten ....daddy hat viel bunker aufgebaut....nachdem er gutzeit prinzip kennenlernte...sie wollen krieg im friedensnamen hat er gesagt....diese wanzen....

 • Paviola Hoxhaj

  Paviola Hoxhaj

  Πριν 8 ημέρες

  Super zera

 • Edlira Jakupi

  Edlira Jakupi

  Πριν 8 ημέρες

  Bravooooooo♥️♥️

 • Mimosa Salij

  Mimosa Salij

  Πριν 8 ημέρες

  Sandokan e cerentola ju pergezoj nuk kA fjal mrekullisht edhe orkestra flmn edhe vizion plusit

 • Nuredin Korreshi

  Nuredin Korreshi

  Πριν 8 ημέρες

  Zeri i Petrit Lules eshte ze i mrekulushem i nje bilbili te vertete mai epoka shqipetare ze te tille do mbetet ne shekuj e ne shekuj .

 • Zaja Rlton

  Zaja Rlton

  Πριν 8 ημέρες

  Lol uy6666

 • Stelios Troka

  Stelios Troka

  Πριν 9 ημέρες

  The dislikes are from jealous Serbs

 • sofia simoni96

  sofia simoni96

  Πριν 9 ημέρες

  Petrit je unik 🔝👑 zeri jote mrekulli Bravo na kenaqet 👏👏👏👏👏

 • Egla Kamperi

  Egla Kamperi

  Πριν 9 ημέρες

  Zemra ju kendoft dy zera brilant 👏👏Bravo Jugu

 • Mikel Hysaj

  Mikel Hysaj

  Πριν 9 ημέρες

  Duke degjuar ju te dy largohet COVID! Jeni hilac I zemres!

 • Mikel Hysaj

  Mikel Hysaj

  Πριν 9 ημέρες

  Jam rritur me kenget e Petrit Lulos, o zot sa emocjon....Gjithashtu Maja me kenaq shpirtin 💖.Jemi krenare per ty 💖.Duet qe nuk harrihet kurre, ushqim me nota muzikore! ✋✋✋✋👏👏👏👏👏

  • Spiridoula Rrapushi

   Spiridoula Rrapushi

   Πριν 4 ημέρες

   Te pakte na mbeten keget se dasmat i mori Korona qe t'i Mari ne ball ata qe e nxoren koronen prishen gjith gezimin njerezor duke ndaluar buzqeshjen e popullit duke na vulosur gojen me.mask.dhe.na.kthyen.nga..njerez.ne.kafsh.pershendetje nga.verolinua Gjermania jasu.petrit patrioti.me.ta.orea Tragudhja

 • erinda sulaj

  erinda sulaj

  Πριν 9 ημέρες

  Eh cna kenaqet zemren ju lumte goja Respekte !!

 • Fredi Yzeiraj

  Fredi Yzeiraj

  Πριν 9 ημέρες

  O. Cajup. Ibukur. O. Madheri. E. Madhe. O. Figur. E. Pa. Zvendesushme. O. Kus. Babaja. E. Vlores. O. Me. Te. Miret. E. Perndis. Ju. D. Sh. O. Roj. Fort. Nga. Athina

 • Zani i mirè

  Zani i mirè

  Πριν 9 ημέρες

  RESPEKTE nga Shqipèria e Mesme me pèrzierje nga Jugu , pèrshèndes babain timè me kèto kèngè u rrita dhe me ISON LABE e vetmja PASURI e madhe qè mè la babai im

 • Liljana Allkaj

  Liljana Allkaj

  Πριν 9 ημέρες

  👏👏👏ju lumte goja jeni sera qe nuk vijne me

 • Serxho Vlore

  Serxho Vlore

  Πριν 10 ημέρες

  Keta Jan nje shat e laberis petrit i birbil i i kenges gjirokastrite dhe jo vetem💪💪🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 • Gobaj Dnak

  Gobaj Dnak

  Πριν 10 ημέρες

  O petrit legjenda yll maja zoti u bekoft

 • Flora Gusha

  Flora Gusha

  Πριν 10 ημέρες

  Orkester e papare.Profesionista mjeshtra.

 • Pranvera Duka

  Pranvera Duka

  Πριν 10 ημέρες

  Je i pa arrt’shem Petrit Lulo Nje duet me Mayan i persosur

 • Flora Gusha

  Flora Gusha

  Πριν 10 ημέρες

  DUET I MREKULLUESHEM.
  JENI TE PAPERSERITSHEM
  O SA TE BUKURA jane kenget Shqiptare
  Nga jugu ne veri.PERLA TE BALLKANIT
  JU KENDOFTE ZEMERA O ARTISTA.❤️❤️❤️❤️❤️🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱PETRIT LULO. MAJA RESPEKT VLERESIM YJE.

 • Margarita Thatcher

  Margarita Thatcher

  Πριν 10 ημέρες

  Maja je pragmatika diva e skenes shqiptare dhe pak eshte dhe Para Pera je dhe yll shume e bukur

 • Gigi Gigi

  Gigi Gigi

  Πριν 10 ημέρες

  Bravo..bilbilat e jugut.respekt

 • Besa Serjani

  Besa Serjani

  Πριν 10 ημέρες

  Na kenaqet zemrat dhe na sheruat shpirtrat.Jeni te pavdekshem.

 • Margarita Thatcher

  Margarita Thatcher

  Πριν 10 ημέρες

  Ato qe kercejne prapa dy gjigandeve te skenes shqiptare dropi pak respekte Jane dhe si lopa kodres

 • Leonora Hoxha

  Leonora Hoxha

  Πριν 10 ημέρες

  Te paperseritshem🇦🇱🇺🇸

 • Baftjar Hatija

  Baftjar Hatija

  Πριν 10 ημέρες

  O yjet e jugut na keni kenaqur me kengen rrofshit sa malet lart e me lart suksese

 • Marjana Ana

  Marjana Ana

  Πριν 10 ημέρες

  😍👏👏👏

 • Eva Rriska

  Eva Rriska

  Πριν 10 ημέρες

  Bravooooooooooooo😙🥰🥰🥰

 • Shyqyri Hakrama

  Shyqyri Hakrama

  Πριν 10 ημέρες

  Mire e thote Maja,o Petrit o i miri jone ska njeri qe ste degjon.

 • Sandra Stathi

  Sandra Stathi

  Πριν 10 ημέρες

  Bravo

 • Dizo Sako

  Dizo Sako

  Πριν 11 ημέρες

  Mos vvdekshi kurr o bilbila

 • Brunilda Koci

  Brunilda Koci

  Πριν 11 ημέρες

  Maya Alickaj,je monument kulture,duhet te mbrohesh nga shteti , te gezofte Zoti o mbreteresh e kenges

 • Μοζα Καραγκιόζη

  Μοζα Καραγκιόζη

  Πριν 11 ημέρες

  Ju lumte goja

 • Κωνσταντίνος kosta Καλόγερος kallojeri

  Κωνσταντίνος kosta Καλόγερος kallojeri

  Πριν 11 ημέρες

  Bravo petrit shoku im

  • Κωνσταντίνος kosta Καλόγερος kallojeri

   Κωνσταντίνος kosta Καλόγερος kallojeri

   Πριν 8 ημέρες

   @xhek kanani να σαι καλά φίλε

  • xhek kanani

   xhek kanani

   Πριν 10 ημέρες

   Γειά σου Κώστα καλογερε Αιδονι της Ηπείρου ❤️🙏🙏

 • Gobaj Dnak

  Gobaj Dnak

  Πριν 11 ημέρες

  Rrofshi sa malet na kenaqet zoti u bekoft o legjenda

 • markela Tsailaki

  markela Tsailaki

  Πριν 11 ημέρες

  Ajo we ndien cdo njeri kur ju degjon, nuk munde te pershkruhet me fjale. Jeni vete mrekullia jeni vete perjetesia. Krenaria e kombit

 • Elbasan Tirane

  Elbasan Tirane

  Πριν 11 ημέρες

  Të lumtë. Goja o bilbil i. Gjirokastrës

 • Valbona Kociraj

  Valbona Kociraj

  Πριν 11 ημέρες

  Oppppaaaa Petrit dhe Maja per keto kenge na nxoret Mallin nuk Ka si ju yllet e polifornis Labe braaaavoo

 • Erion Haska

  Erion Haska

  Πριν 11 ημέρες

  Gjirokastra edhe Vlora ❤️🇦🇱

 • Viron Alushaj

  Viron Alushaj

  Πριν 11 ημέρες

  Bravo

 • etmond sefa

  etmond sefa

  Πριν 11 ημέρες

  Ju kendofte zemra se na kenaqet na shtuat jeten 🔥🔥🔥🔥

 • Katerine Ndreko

  Katerine Ndreko

  Πριν 11 ημέρες

  9

 • Albana Doraci

  Albana Doraci

  Πριν 12 ημέρες

  Nuk i kuptoj fare ketaqe bejn dislike
  Maja dhe petrit jeni yje

 • CHANEL ONE

  CHANEL ONE

  Πριν 12 ημέρες

  Digjeniii me te miret🔥🔥🔥

 • Roza Roza

  Roza Roza

  Πριν 12 ημέρες

  3,4,2021 👏👏👏👏👏👏👏👏👏

 • Xrstina azemi

  Xrstina azemi

  Πριν 12 ημέρες

  Mbrekulli

 • Avdi Hoxholli

  Avdi Hoxholli

  Πριν 12 ημέρες

  SUPER...👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏

 • af solar

  af solar

  Πριν 12 ημέρες

  O zot sa te bukura jane kenget tona por akoma me te bukura behen per ne qe jemi emigrant o zot jane mrekulli e vertet. Ju kendoft zemra !!!

 • Entela Xhelili

  Entela Xhelili

  Πριν 12 ημέρες

  Bravo na kenaqet te dy birbilat e jugut !!!!

 • silvana cekrezi

  silvana cekrezi

  Πριν 12 ημέρες

  Ju lumte 😍😍😍

 • Elvis bocaj

  Elvis bocaj

  Πριν 12 ημέρες

  Te dy bilbilat e shiperise❤🎶❤...qe u kemi gjitmon ne zemrat tona...❤💎❤💎

 • Mersin Malaj

  Mersin Malaj

  Πριν 12 ημέρες

  Ju këndoftë zemëra që na knaqët o bilbila

 • Lina Hoxha

  Lina Hoxha

  Πριν 12 ημέρες

  Bravo te dy jini bilbila na kini kernaqur me kenge qe keni bere na kini maniture me kengen bravo bravo..

 • Aulona Sqillo

  Aulona Sqillo

  Πριν 12 ημέρες

  Kjo eshte laberia jon le ta te degjojne gjith shqipria ooo opa digje Maya yll o sa te adhuroj e bukur o oooo rrespekte Petrit Lulo birbili i vlores ton

 • Gerald Jaupaj

  Gerald Jaupaj

  Πριν 12 ημέρες

  👏👏👏👏👏👏👏👏👏

 • Eua Hasa

  Eua Hasa

  Πριν 12 ημέρες

  Petrit lulo je njesh 🌟🌟🌟🌟

 • Rafaela Hajdinaj

  Rafaela Hajdinaj

  Πριν 12 ημέρες

  Dy yje🌟🌟 na falet shum emocione 😍shkelqeni 🇦🇱 zoti tju japi vetem te mira 🙏😘😘

 • Fato Veliu

  Fato Veliu

  Πριν 13 ημέρες

  O sa lezet ka skena me nje kengetar si Petrit lulo

 • Tirana Tirana

  Tirana Tirana

  Πριν 13 ημέρες

  JAM PREL ARA NGA SHKODRA JAM NIP GJIROKASTRITI O DAJKO TE KENDOFT ZEMRA

 • xhek kanani

  xhek kanani

  Πριν 13 ημέρες

  SADO TE TE VIJNE RROTULL JE NE PANTEON TE ARTE TE GJITHE TE SHOJIN NGA POSHT DERSA TI I SHIKON NGA LART. DI TE BEJ DHE KRITIKA TE BEJ EDHE LAVDERIME. NUK MARR MENDIM NGA TE TJERET JAP VLERSIM NGA ANA IME PER TY THEM ME PLOT GOJEN DHE PER FJALET JAM I BINDUR NJE TE TE AFROHET TY SOT AKOMA NUK KA LINDUR NJE BILBIL KA SHQIPERIA EDHE AI JE TI PETRIT LULO🥇🥇🥇🔥🔥🔥🔥♥️♥️♥️♥️🔝🔝🔝🔝👏👏👏👏🙏🙏🙏🙏🙏🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

  • Vyron Kapino

   Vyron Kapino

   Πριν 12 ημέρες

   Ju lumshi goja na kenaqet bravo Ardian Ila na nderove Vloren Milano

 • E.K.

  E.K.

  Πριν 13 ημέρες

  Shqipetaret me kenge i kalojne dhe gezimet edhe fatkeqesite. Mos ndaloni kurre se beri kete emision qe te zgjat jeten!

 • Kristo Zervo

  Kristo Zervo

  Πριν 13 ημέρες

  RESPEKTE PER KETA LEGJENDA..YJET E LABERISE...

 • muhamer spahillari

  muhamer spahillari

  Πριν 13 ημέρες

  Jeni te pa aritshem zeri dhe kenget tuaja jane ilac per shpirtin na kenaqet

 • genci bani

  genci bani

  Πριν 13 ημέρες

  Ehhh, more Petrit vëllai!!
  Gjym zëri!!
  Përqafime!!